Warsztaty medialne 

W drugi weekend listopada odbyły się kolejne warsztaty dla wolontariuszy. Tym razem skupiliśmy się na tym jak właściwie wykorzystać mass media. Podczas tego szkolenia był czas na modlitwę, pracę, a także na robienie rabanu, o który prosił Papież Franciszek. Młodzież wyszła na ulice i zachęcała do modlitwy za Światowe Dni Młodzieży mieszkańców Gniezna. Natomiast w odpowiedzi na zaproszenie Pana Prezydenta i ks. Abp Prymasa, spotkaliśmy się przy pomniku św. Wojciecha, by tam podjąć się „wyzwania do modlitwy”. 

Krótkie warsztaty zakończyły się podsumowaniem, podczas którego młodzi wolontariusze, zostali zaproszeni do medialnej działalności na rzecz ŚDM. W radości, ale i też z tęsknotą już za następnymi warsztatami, młodzi powrócili do swoich domów, by znów z zapałem jeszcze bardziej zachęcać innych do udziału w ŚDM w Krakowie.


Media workshop

How to properly use the mass media? This was the theme of the next volunteer workshop, which took place on 13 and 14 November. At the workshop there was time for common prayer, the Eucharist, talking, learning about mass media, and above all to work.

Young people took to the streets and invites to pray for the World Youth Days residents of Gniezno. In response to the invitation of the Lord Mayor of Gniezno and Primate, we met at the monument of St. Adalbert, to take on „challenges to prayer.”

The workshop ended with a summary, during which young volunteers were invited to the media activities for WYD. In the joy and renewed enthusiasm to work young returned to their homes, to once again encourage others to participate in World Youth Day in Krakow.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *