1 dzień.

IMG_2864
Rozpoczeły się już piąte i ostatnie spotkanie-warsztaty dla wolontariuszy ŚDM w naszej archidiecezji. W piątek 17 czerwca mieliśmy okazje uczestniczyć w spotkaniu w naszym seminarium, przygotowanym przez gospodarzy pt. „Rozeznanie powołania”. Mieliśmy okazje wysłuchać rożnych historii powołania z różnych możliwych dróg: były siostry zakonne Józefa i Iza, było też małżeństwo Marzena i Marek, był tez kleryk Paweł i osoba życia konsekrowanego Justyna. W miłej atmosferze radości przeplatanej śpiewami zakończyliśmy spotkanie apelem i krótką modlitwą. Zapraszamy do obejrzenia relacji z dzisiejszego popołudnia i wieczoru.

link do galerii – dzień 1

2 dzień.

Drugie dzień spotkania wolontariuszy był dość napięty i obfitował w wiele spotkań, warsztatów i zadań. Oczywiście wszystko rozpoczęliśmy w duchowy sposób od przeżycia Mszy św. Po śniadaniu i ogarnięciu się mieliśmy pierwsze spotkanie z Policją – ABW, gdzie po raz kolejny mogliśmy dowiedzieć się o zachowaniu tłumu i ewentualnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w sytuacjach gdzie organizowane jest spotkanie większej grupy. Kolejne spotkania dotyczyły już bezpośrednio promocji i zaangażowaniu w centralny dzień w czasie ŚDM – 23 lipca. Poznaliśmy czym konkretnie będą zajmowały się poszczególne sekcje. Po spotkaniu w tych grupach każdy z nas, wiedzą już jakie zostało mu przydzielone zadanie już nie możemy doczekać się samego wydarzenia. O godz. 15.00 dołączył do nas. Ks. Prymas, aby wspólnie z nami odśpiewać z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego, oraz by nas pokrzepić słowem zachęty i wdzięcznością. Oczywiście pozostawił nam też „niespodziankę” (lodową słodkość, która umiliła nam wieczór). A wieczorem… przy akompaniamencie wesołych melodii z różnych części świata, po zjedzeniu waty cukrowej oraz czegoś gorącego z grila mogliśmy wspólnie się bawić, tańczyć, wspólnie ze sobą porozmawiać. Wieczór zakończyła modlitwa – Apel Jasnogórski, a później mecz pomiędzy osobam i z centrum ŚDM w Gnieźnie, a wolontariuszami. Z racji grzeczności, wyniku nie będę komentował.

link do galerii – dzień 2

 

dzień 3.

Duchowo rozpoczęty dzień odlicza już krótki czas do ŚDM w naszej archidiecezji. Zostało zaledwie trzydzieści jeden dni (31) do tego wydarzenia. Czas, aby nabrać sił, chęci i odwagi do nowych zadań. Obejrzeliśmy krótki film, a po tym spotkaniu pracując w grupach, mogliśmy wspólnie poszukać odpowiedzi na kilka nurtujących nas pytań. Wszystko zwieńczyła uroczysta Msza Św. Po obiedzie, wspólne porządki i z radością w sercach wracamy pomału do swoich domów, mając zarówno w sercu, jak i w głowie, wiele ciekawych, nowo zdobytych wiadomości, które jeszcze bardziej pomogą nam we właściwy sposób przygotować się do przeżycia Światowych Dni Młodzieży, zarówno najpierw w parafii, później podczas dnia centralnego (23 lipca) w Gnieźnie, a jeszcze dalej w Krakowie podczas spotkania z Papieżem.
opr. ks. Dominik Poczekaj
już niebawem kolejne relacje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *