Dla naszej diecezji rozpoczęła się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży.

17 kwietnia grupa wolontariuszy pod czujnym okiem wojska na pokładzie samolotu CASA wyleciała z Powidza do Wrocławia, by tam odebrać od młodzieży diecezji wrocławskiej Krzyż i Ikonę Matki Bożej wybawicielki Ludu Rzymskiego. Wolontariusze wymienili się swoimi doświadczeniami i przeżyciami, a chwilę przed odlotem wspólnie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego. Było to na pewno niesamowite, historyczne wydarzenie.

Na lotnisku 33. Bazy Lotnictwa Samolotowego w Powidzu, Krzyż i Ikonę przywitał arcybiskup Wojciech Polak prymas polski wraz z gośćmi z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, młodzieżą, rodzinami, członkami wojska oraz wszystkimi, którzy przybyli na to wydarzenie.

Znaki były obecne na oficjalnym nadaniu imienia Światowych Dni Młodzieży jednemu ze skwerów w Powidzu. Następnie odbyła się Msza święta, która była ostatnim punktem przywitania symboli Światowych Dni Młodzieży. Po zakończonej mszy była okazja do tego, by podejść do krzyża i w ciszy zawierzyć to, co każdy miał w swoim sercu.

Agata Sobczak

obszerna fotorelacja z tego wydarzenia

FB

galeria 1

galeria 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *