Na dzisiejszy dzień z pewnością wszyscy pielgrzymi, mieszkańcy Krakowa i całej Polski czekali z niecierpliwością. 

Już od samego rana w powietrzu unosiła się atmosfera oczekiwania na Papieża Franciszka.

Od rana w parafiach odbywały się katechezy prowadzone przez biskupów, w tym również przez naszego ks.Prymasa. Tematem, na który młodzież wraz z pasterzami dyskutowała, był „Czas miłosierdzia”. 

W parafii, która gości nas podczas Światowych Dni Młodzieży, mieliśmy okazję wysłuchać biskupa Mirosława Milewskiego, który jest najmłodszym polskim biskupem. Kolejny raz mieliśmy okazję wsłuchać się i zrozumieć jeszcze dokładniej czym jest miłosierdzie. Okazuje się, że nadal temat ten jest niewyczerpany. Zarówno młodzież obecna na katechezie jak i parafianie chętnie zadawali pytania dotyczące tego w jaki sposób to miłosierdzie w życiu ma być obecne, jak je właściwie rozumieć i wypełniać. 

Dzisiejszy dzień każdy mógł wypełnić na swój sposób. Wspólnym punktem było oczywiście przywitanie papieża w oknie papieskim, gdzie część grupy spędziła większość dnia oczekując wraz z innymi pielgrzymami. Nie było zaskoczeniem, że na placu przy ulicy Franciszkańskiej przez cały czas słychać było śpiewy, okrzyki radości i pozdrowienia dla papieża. Kiedy pojawił się  w Oknie, został przyjęty radosnym wiwatowaniem. Słowo, które skierował do młodzieży było dla wielu osób obecnych na placu bardzo wzruszające. Wspomniał on postać wolontariusza, który jest autorem grafik zdobiących ulice Krakowa. Poświęcił on swój czas i plany, by pomóc w przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży. -Bądźcie szczęśliwi i radośni, bo to obowiązek tych, którzy idą za Jezusem- te słowa najbardziej chwyciły mnie za serce. Papież pokazał, że mimo trudnych doświadczeń jakie spotykają nas na drodze mamy za zadanie przyjmować każdą sytuację z wiarą.

tekst A.Sobczak

Warto posłuchać co powiedział Papież – W oknie na Franciszkańskiej – filmik TVP 3 Kraków, choć tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia.

 

niektórym udało się być dość blisko: dzięki temu filmikowi słychać jakim entuzjazmem cieszy się Papież Franciszek wśród pielgrzymów ŚDM, a w tym przypadku szczególnie Włochów.

(fot. katecheza, gnieźnieńscy klerycy w Krakowie,  Ks. Wojtek busem ŚDM w Krakowie, oczekiwanie na Franciszkańskiej, przejazd Papieża w różnych miejscach,  spotkani goście z Holandii.)

GnieznowKrakowie57

GnieznowKrakowie56

GnieznowKrakowie55

GnieznowKrakowie50

GnieznowKrakowie49

GnieznowKrakowie46

GnieznowKrakowie42

GnieznowKrakowie48

GnieznowKrakowie52

GnieznowKrakowie51

GnieznowKrakowie53

GnieznowKrakowie54

GnieznowKrakowie60

GnieznowKrakowie59

GnieznowKrakowie58

GnieznowKrakowie45

GnieznowKrakowie47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *