Już lada moment nadejdzie rozwiązanie. Już za chwilę Maryja będzie tuliła w swoich ramionach Jezusa. Pełna pokoju Maryja oczekuje na narodziny Syna. Zawsze kiedy wsłuchuję lub wpatruję się w Matkę Bożą widzę w Niej coś czego często brakuje ludziom. Maryja swoim życiem pokazuje, że jest pełna pokoju. Że przez miejsce jakie przygotowała dla Swojego Syna zawsze będzie miała go w sercu.

Niejednokrotnie słyszymy czy to w telewizji czy w radio, że ludzie pragną pokoju na świecie. Słyszymy o tym od kandydatek na miss, od polityków, od przyjaciół i znajomych kiedy rozmawiamy o problemach dzisiejszego świata. Jednak zapominamy, że to od nas samych zaczyna się pokój. Że jeżeli będziemy żyli dając ludziom miłość, to od nas ten pokój będzie się zaczynał. A skąd możemy go czerpać? Wystarczy wziąć przykład z Maryi, która jak zawsze doskonale wie co w każdej sytuacji w jakiej się znajdzie, da Jej pokój.

,,Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. To jest klucz, który Maryja odnalazła i używała przez całe życie. Niezależnie od sytuacji w jakiej się znalazła jej wzrok, myśli i czyny były skierowane do Boga. Gdybyśmy przy podejmowaniu decyzji pytali, co myśli o nich Jezus, może potrafilibyśmy odnaleźć w sobie ten boży pokój który tak promieniuje od Maryi. Gdyby było w nas więcej miłości, może znalazłby się również pokój.

Nie jest to proste zadanie, spotyka nas tyle przeszkód i problemów. Na każdym kroku przekonujemy się o swojej słabości. Dlatego Maryja powinna być dla nas jak drogowskaz, który zawsze wskazuje właściwą drogę.

Wystarczy wsłuchać się w Jej wskazówki. Nie próbować dróg na skróty, które wyprowadzają nas daleko od celu. Jeżeli zaufamy Jej intuicji to odnajdziemy drogę do Boga, który jest jedynym źródłem pokoju w sercu. Mam nadzieję, że każdy z nas jak najszybciej go odnajdzie.

-Agata

ZOBACZ INNE ROZWAŻANIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *