26 maja w scenerii inowrocławskiej tężni odbędzie się koncert dziękczynienia pod nazwą „Solannowe Uwielbienie”. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejza i Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak.

2016 rok jest szczególny ze względu na znaczące wydarzenia historyczno-religijne. Obchodzimy bowiem 1050. rocznicę Chrztu Polski i przeżywamy nadchodzące Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Radość, wspólnota, uwielbienie to słowa klucze deszyfrujące zamierzenia pomysłodawców koncertu, inowrocławskich muzyków, którzy podczas solannowego wieczoru chwały pragną najpiękniej jak potrafią podziękować Bogu za dary, jakimi ich obdarzył, a także możliwość doświadczania Jego miłości w Najświętszym Sakramencie.

Koncert, podczas którego na scenie zaprezentują się zespoły Effetha (Kruszwica), Deesis (Inowrocław) i Nowa Pieśń (Inowrocław) – muzycy związani z grupą TGD i Projektem Koinonia, będzie formą Nowej Ewangelizacji, przygotowaniem do przeżycia Światowych Dni Młodzieży, ale przede wszystkim spotkaniem ludzi, którzy pragną zjednoczyć się z Bogiem, zapominając o różnicach, podziałach, doznanych krzywdach. Muzyczne spotkanie w urokliwej scenerii tężni to również okazja do spędzenia przyjemnego popołudnia i wieczoru w gronie rodziny – nie można bowiem zapomnieć, że 26 maja obchodzimy nie tylko Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ale również Dzień Matki – i przyjaciół, szansa, by swoją obecnością powiedzieć Najwyższemu dziękuję.

Wydarzenie zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Organizatorzy

Solanowe uwilbienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *