W tym roku w dobrym przeżyciu adwentu pomoże nam wspólnota Ruch Światło – Życie czyli Oaza!
W każdą niedzielę, zaprosimy Was do pochylenia się nad Ewangelią z dnia. Na naszej stronie internetowej a także na facebooku znajdziecie pytania pomocnicze, świadectwa i wskazówki jak na co dzień żyć Słowem Boga! Znajdźcie 10 minut na to, by rozważyć ewangelię i przygotować się na przyjście Jezusa!

Ewangelia wg św. Łukasza
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”. 

Namiot Spotkania – o co chodzi?
Modlitwa wymaga:
– odpowiedniego miejsca
(wyciszonego, w którym nikt nie będzie przeszkadzał mi w spotkaniu z Bogiem)
– Odpowiedniego czasu
(należy wybrać taką porę dnia, żeby nikt mnie nie ponaglał; nie może być też zbyt późna pora, żeby nie tłumaczyć się zmęczeniem)
– Odpowiedniej postawy ciała
(na tyle wygodna, żeby nie przeszkadzała, ale też nie za wygodna, żeby nie zasnąć; tak godna, żeby sama była modlitwą i wyrażała szacunek wobec Boga)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *