W minioną sobotę 1 grudnia grupy z całej Polski wzięły udział w posłaniu na Światowe Dni Młodzieży. Grupy spotkały się w Częstochowie by poznać się, podzielić doświadczeniami z przygotowań do ŚDM, usłyszeć ostatnie wskazówki i techniczne informacje przed wyjazdem do Panamy a przede wszystkim zawierzyć ten czas przez wstawiennictwo Maryi! Ponad 500 osób spotkało się najpierw na halach św. Józefa by następnie przejść do Kaplicy Cudownego Obrazu na Mszę Świętą. Msza pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka – przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Młodzieży zakończyła się oficjalną modlitwą ŚDM a także odśpiewaniem hymnu ,,Oto ja służebnica Pańska”. 

5 osób z naszej diecezji razem z ks. Wojciechem Orzechowskim wyjechała do Częstochowy już w piątek razem z grupami z województwa kujawsko – pomorskiego, które biorą udział w projekcie ,, Z Kujaw do panamy” realizowanym przez Urząd Wojewódzki w Toruniu. Było to ostatnie wspólne spotkanie przed styczniowym wyjazdem.
Już 14 stycznia grupa z naszej diecezji wraz z księdzem Prymasem  wyruszy do Panamy by przeżywać Światowe Dni Młodzieży!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *